Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

извор: Makfax