x

Победничко селфи: Само Тотенхем и Пелистер ја победиле Шкендија!

pelister-selfi

Чудото во ова коло е Пелистер. Со триумфот над Шкендија големиот аутсајдер пред мечот, конечно од срце ги израдува своите многубројни фанови. Маневски со голот од пенал во 90.минута донесе три големи, како Шара, бодови.

И нормално по еден таков триумф над есенскиот шампион следува и победничко селфи.

И да се знае, од март наваму само Тотенхем и Пелистер ја победиле Шкендија, никој друг.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата