x

ПМФЛ – 18.КОЛО: Срамно коло, дожд од голови, големи коефициенти…

lav-1

Заврши есенскиот дел од тековната 2020/21 сезона. И заврши со срамно коло, дожд од голови и големи коефициенти, барем на дел од натпреварите. Нема потреба од посебен коментар за ова 18.коло во ПМФЛ. Се чини дека ФФМ треба да размисли дали и натаму во среда треба да се игра наш фудбал, оној прволигашки.

Ова веќе не личи на ништо. Тоа е коментарот за денешните мечеви, барем на најголемиот дел од нив.

Погледнете ги само резултати и се ќе ви биде јасно.

 

РЕЗУЛТАТИ:

ШКЕНДИЈА – ПЕЛИСТЕР 0:1

(/Маневски 90+1.)

БЕЛАСИЦА – ВАРДАР 0:3

(/Мирчески 1., Стојчевски 54.,Цветаноски 61.)

РАБОТНИЧКИ – БОРЕЦ 2:1

(Станковски 15., 71./Прелчец 12.)

МАКЕДОНИЈА ЃП – РЕНОВА 2:3

(Адем 52., Фернандо 70./Мухарем 39., Селмани 72., Шефити 87.)

ШКУПИ – СТРУГА ТЛ 1:2

(Диак 68./Цаке 55., Јахја 82.)

СИЛЕКС – А.ПАНДЕВ 1:2

(Ивановски 75./Трапановски 22., Гроздановски (авт) 54.)

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата