Една од најпознатите плус сајз модели, Ешли Греам (31), набргу првпат ќе стане мајка и на својот инстаграм-профил се пофали со своето трудничко стомаче.

Таа позира во костим за капење додека се сончаше во Њујорк, а нејзините обожаватели коментираа дека бременоста одлично ѝ прилега.

View this post on Instagram

staycation❣️

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Сепак, имаше и такви што рекоа дека фотографијата не е соодветна за објавување.

„Ти и твојот сопруг треба да се срамите. Не смееш да ја покажуваш својата бременост секаде. Тоа не е ниту убаво ниту секси“, додаде уште еден обожавател.

Среќната вест Ешли ја сподели кон средината на август на деветтата годишнина од бракот со сопругот Џастин Ервин (30).

извор: Makfax