Непознат човек во алкохолизирана состојба доцна синоќа ги навредувал луѓето пред влезот на Јавната здравствена установа во Кавадарци и одбивал да му се пружи лекарска помош.

Околу 01.10 часот кога излегле да видат што се случува со него, забележале дека лицето лежи на земјата без знаци на живот. По извршени проверки констатирано е дека се работи за Ј.М. (48) од Кавадарци.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

извор: Makfax