Пешакот В.М. е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила утрово во Бјелина, потврди полицијата. Она што е особено интересно е дека и возачот на автомобилот и пешакот биле „мртви пијани“, а се се случило пред возило на брзата помош.

Несреќата се случила околу два часа полноќ на улицата на Српската армија, кога Б.Р удрил во пешак В.М додека возел автомобил Рено лагуна. Тестирањето на алкохол открило дека и двајцата биле под силно дејство на алкохол.

„Возачот на возилото имал 2,05 промили алкохол во телото, додека пешакот имал 2.27 промили алкохол“, соопшти полицијата.