x

Питс е кошаркарот кој е позитивен на „Ковид-19“, Работнички продолжува со тренинзи

kk-rabotnicki

Работнички е првиот кошаркарски колектив кој има позитивен случај на коронавирус. Од таборот на најтрофејниот кошаркарски колектив на својата официјална страница потврдија дека станува збор за Американецот, Демиер Питс.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата