x

Пирло тргна по првото засилување за Јувентус

sassuolo

Новиот предводник на Јувентус, Андреа Пирло, веќе го има првото име на листата на посакувани засилувања ова лето. Според италијанските медиуми, пирло смета дека слабата точка на Јувентус  во последните сезони беше средниот ред и затоа тој е подготвен токму на овие позиции да доведе неколку нови имиња.

Првото по кое ќе тргне „Старата Дама“ е Мануел Локатели од екипата на Сасуоло. Според она што го откр„Кориере дело Спорт“, Јувентус веќе му ја достави првата понуда на Сасуоло за Локатели, но менаџментот на Сасуоло истата ја одбил.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата