x

Пеле до Хамилтон: “Едвај чекам да видам како ја освојуваш осмата титула“!

pele-so-poraka

КРАЛОТ НА фудбалот има специјална порака до КРАЛОТ на Формула 1. Пеле со специјална порака до Луис Хамилтон откако овој вчера ја освои својата седма титула во Формула 1. Со тоа се израмни со легендарниот Михаел Шумахер.

Едвај чекам како ја освојуваш осмата титула. Честитки и продожи да се бориш за сите нас. Ми се допаѓа ова момче затоа што многу го сака овој спорт, исто како и мојот пријател Михаел Шумахер“напиша на Инстаграм Бразилецот и според многумина најдобриот фудбалер во историјата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата