x

Пеколен пречек за Бетис: На стадион празно, пред него навивање (ФОТО)

Вечерва во Андалузија со мечот меѓу градските ривали Севиља и Бетис продолжи шпанското фудбалско првенство. И покрај тоа што сите средби ќе се играат без публика, тоа не беше причина на гостите од Бетис пред „Рамон Санчез Писхуан“ да им се прирфеди „пеколен пречек“.

Група навивачи се собраа околу стадионот и ги го пречекаа автобусот на гостите кој беше обезбедуван од полициската коњица.

Собраните навивачи останале околу стадионот да навиваат и да им даваат поддршка на своите миленици.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата