Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била жртва на физички напад.

Таа во полицијата пријавила дека вчера додека била на своето работно место, била нападната од Д.Б.А., пациент на Клиниката за трауматологија.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax