x

Пациенти: Боливија загуби од Уругвај со 55:1!!!

На првенството на Јужна Америка репрезентацијата на Боливија и натаму бележи катастрофални резултати. Прво беше поразена од Аргентина со 82:7, потоа од Бразил со 77:9, а синоќа од Уругвај со 55:1. Кои се тие пациенти? Само еден гол да дадеш на еден натпревар. Е тоа е историја, тоа е историски успех на Уругвај кој си поигруваше со Боливијците. Вечерва Боливија се среќава со селекцијата на Парагвај, интересно ќе биде да видиме со колкава разлика ќе загуби.

Инаку на изминатите три меча Боливија има 0 победи, 0 ремина и 3 порази со неверојатна гол разлика од 17 постигнати и 214 примени голови.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата