x

Пандев има голови како речиси цела Грузија

pandev-starten-sostav

Горан Пандев е најсилниот адут за Македонија во вечерашната пресметка со Грузија. Капитенот на нашата селекција има голови колку речиси села селекција на Грузија која ја одбра Владимир Вајс.

Пандев има вкупно 34 голови, а целата репрезентација на Груција има 37, само три повеќе. Цела селекција на Македонија има 82 гола.

Тоа значи дека Пандев ако даде гол, ќе биде неговиот 35-ти, а ќе го игра 110-тиот меч.

Кога сме кај бројките, Алиоски ќе го игра 35-тиот меч.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата