x

ПАНДЕВ Е МАЕСТРО! Одлична акција и водство на МАКЕДОНИЈА во Тбилиси (ВИДЕО)

gruzija-makedonija-6

Прекрасна акција и водство на Македонија во 56. минута. Маестрална акција која почна од Елмас, па продолжи со Пандев, Несторовски и повторно Пандев за реализација.

Македонија добива голема предност во Тбилиси.

Еве видео од голот:

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата