x

Падна рекорд во Серија А: Милан даде гол во шестата секунда! (видео)

rafael-leao-e1608473563197

Чалханоглу асистира, Рафаел Леао ја погоди мрежата на Сасуоло за водство на Милан со 1:0 во италијанската Серија А. Но ако додадеме и тоа дека погодокот падна во шестата секунда доаѓаме до апсолутен рекорд во најсилната италијанска лига.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата