Вчера во 10.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јужноморавски бригади“, на гробиштата „Камник“, од непознат сторител биле оштетени околу 50 споменици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

извор: Makfax