x

Охрид ја победи Дрита во контролен меч

ohrid

Со головите на Ромео Кочовски (2) и на Александар Бакулевски, екипата на Охрид оствари победа од 3:1 на денешниот пријателски меч одигран на домашен терен против екипата на Дрита од Боговиње.

По пет порази на контролите со прволигашки екипи, за охриѓани ова е првата победа остварена во дуел со противник со кого ќе се сретнат и во новата сезона од второлигашката конкуренција.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата