x

Охрид со цел плен од Струга за “десет од десет”

ohrid-frk

Охрид дојде до десетата победа во низа сезонава, вкупно втора во езерското дерби, како гостин го совлада составот на Струга со и остана единствениот тим без пораз во групата А.

На другата страна стружани кои се на третата позиција, и натаму се во битка за местото кое води до плеј-офот, до крајот им преостанаа две средби за потврда.

За разлика од првата средба во октомври, охриѓани видоа мака, домашните ракометари беа максимално мотивирани. На одморот беше 9-11, стружани израмнија на 12-12. Не приредија пресврт, противник успеа да замине со целиот плен.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата