x

ОФМ ГО РАСПУШТИ КАМПОТ: Ковид-19 во младинската одбојкарска репрезентација

odbojka-zeni-19-e1600602404903

Одбојкарската федерација на Македонија им испрати соопштение на родителите на сите одбојкарките кои беа дел од собирот на селекцијата до 19 години во периодот од 15-21 септември.

Двајца тренери и неколку репрезентативки се позитивни на коронавирус, па од ОФМ апелираат сите останати учесници да бидат ставени во изолацијa. Кампот кој требаше да заврши утре е прекинат.

СПОРТМЕДИА во целост ви го пренесува дописот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата