x

Официјално: Македонија во четвртиот шешир во квалификациите за СП 2022

katar-2022

ФИФА ги одреди шеширите при влечење на ждрепката за квалификациите за Светското првентсво во фудбал што во 2022 година ќе се одржи во Катар. Ждрепката е во понеделник на 7 декември, а како што се очекуваше Македонија е сместена во четвртиот шешир.

Ние сме во друштво на Босна и Херцеговина, Словенија, Црна Гора, Албанија, Бугарија, Израел, Белорусија, Грузија и Луксембург што значи дека нема шанси да играме со некоја од овие селекции.

Во првиот шешир се сместени Франција, Англија, Португалија, Шпанија, Италија, Хрватска, Данска, Германија и Холандија.

Еве кои репрезентации во кој шешир се најдоа:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата