x

Откажан меч од Лигата на шампиони поради коронавирус

liga-sampioni-logo

Косовскиот шампион Дрита и претставникот на Северна Ирска Линфилд нема да го одиграат својот меч од квалификациите за Лигата на Шампионите затоа што двајца фудбалери на косовскиот состав се заразени со коронавирус.

Мечот требаше да се одигра денеска но дојде до радикална промена на планот. Мечот требаше да се одигра во Нион, Швајцарија.

За овој меч не постои резервен термин па која од овие две екипи ќе замине во следната фаза ќе одлучи дисциплинската комисија на УЕФА

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата