Авион на ирачка авиокомпанија принудно слета на аеродром во Русија кога откажал автопилотот на леталото.

„Авионот безбедно слета во 11.18 часот по московско време“, вели извор од регионалната служба за безбедност за „ТАСС“.

 

Други детали за несреќата засега не се познати.

извор: Makfax