x

Опуштено: Барса им даде слободен ден, Пике отиде на сурфање (ВИДЕО)

Во Барселона засега сите се опуштени, и покрај тоа што Реал се најде на победа до титулата. Каталонскиот гигант заостанува четири бода зад лидериот и главен конкурент, кој до крајот игра против Виљареал и Леганес, додека пак Барса против Осасуна и Алавес.

И додека во Мадрид се спремаат за фешта, Каталонците не дигаат паника, фудбалерите добија слободен ден, се чини како титулата да ја имаат обезбедено. Пике дури одлучи да замине на сурфање.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата