x

Озил со реакција по поразот на Арсенал

ozil-arsenal

Арсенал речиси два месеци е без победа во Премиер-лигата. Последниот триумф го запишаа на први ноември против Манчестер, по овој дуел има седум порази во низа. Последниот од Евертон (2-1) го погоди Месут Озил, кој е најдвор од првиот тим.

Озил со стикери покажа колку му значи Арсенал, негвото срце е скрешно, исто како и фановите е разочаран од игрите на својот тим. Според стратегот Микел Артета тој не му е потребен на Арсенал.

„Се трудев да му дадам повеќе шанси, бев трпелив, му пружав шанси и бев корентен“, беше коментарот на Артета по одлуката да го тргне од првиот тим.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата