Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Според последната одлука на РКЕ цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалија за 1 денар.

Цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се намалија за 1,50 ден/лит.