Попладнево околу 14 часот машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени Мост и мостот Гоце Делчев.

Како што информираат од МВР, полициски службеници од ПС Центар и Интервентната полиција излегле на местото и детето било извлечено и спасено.

извор: Makfax