x

ОДРЕДЕНИ 1/8 ФИНАЛНИТЕ ТЕРМИНИ: Еурофарм Пелистер му гостува на Нексе на 1. февруари

СЕХА лигата ги одреди термините за одигрување на осминафиналните натпревари оваа сезона. Еурофарм Пелистер гостува во првиот натпревар против Нексе во Нашице на 1 февруари (15 часот), додека реваншот е закаж за 12. февруари во 20:15 часот во Битола.

Доколку Еурофарм Пелистер успее да го добие двобојот со Нексе, ќе игра против Вардар за место на фајнл-фор завршницата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата