x

Одработен првиот дел од селектирањето на Академијата на ФФМ! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Денеска и тоа како беше живо и интересно на терените на спортскиот комплекс “Петар Милошевски“ на ФФМ во Скопје. Имено почитувајќи ги здравствените мерки и препораките за заштита на здравјето од Ковид – 19, тренерите од Академијата на ФФМ, денеска го завршија првиот дел од селектирањето на фудбалери за спортска Академија за 2020/2021.

Да се надеваме дека голем број млади и талентирани момци што се појавија на селектирањето, еден ден ќе станат и познати

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата