x

Одложен мечот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

pik-seged-e1587765946417

Ракометната Лига на шампиони требаше да стартува со мечот Пик Сегед и ПСЖ но поради позитивни случаји во таборот на Унгарскиот состав ЕХФ немаше друга опција освен да го одложи мечот.

Истиот нема да биде регистиран со службена победа на Французите, како што тоа се случи со некои мечеви од Лигата на Европа туку, трите инволвирани страни ќе најдат нов термин за одигрување на мечот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата