x

Одложен дуелот помеѓу Бутел и Металург

rk-butel-2

Поради позитивни случаји во тимот на Бутел денешното дерби помеѓу оваа екипа и екипата на Металург кое беше закажано да се одигра од 18:30 часот ќе биде одложено и ќе се одигра во некој друг термин.

Во текот на денешниот ден веќе беше најавено вакво нешто со оглед на ситуацијата со дел од играчите на Бутел но се чекаа резултатите од тестовите за се да биде официјалнизирано, а потоа и автоматски одложен и натпреварот против Металург.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата