Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје, С.Т.(34) од Скопје, пријавил дека во период од 08/11.04.2020 од 12.00 до 14.15 часот во кисок на бул.„Филип Втори Македонски“ од непознато лице, со употреба на сила, биле одземени производи. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax