Вчера во 17.30 часот во СВР Скопје, Б.Т.(52) од скопското село Црешево, пријавил дека во периодот од 16.00 до 16.45 часот во црква во изградба во селото Смилковци, Скопско, непознати лица со употреба на сила влегле и одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax