На почеток на годината, светот едвај чекал да го виде најочекуваното венчавање на годината – пејачката Џеј Ло и нејзиниот вереник Алекс Родригес. Меѓутоа, пандемија на корона вирус им ги помати плановите, со што венчањето е одложено.

Сепак, своевремено како што рекла пејачката (51), тоа секако ќе се случи, но на “маса“ е веќе предбрачен договор, кој на нејзиниот иден сопруг воопшто не му се допаѓа, пишува Woman’s Day.

Имено спрема пишување на споменатиот таблоид, една од причините што венчањето го ставиле на “чекање“ е и опсежниот предбрачен договор. Меѓудруго, токму тој е причина за недоразбирањата во врска со латино дивата и шест години помладиот бивш играч на безбол.

– Џенифер го принудува Алекс да потпише “клаузула за неверство“. Во тој случај, ќе мора да и плати 250 милиони долари. Неговите адвокати инсистираат на тоа да се бори.

Односите во нивниот дом не се баш најдобри во последно време – тврди изворот.

После ваков “пазар“, останува да се чека и да се види кој еден од двете страни ќе биде со 25 милиони долари или и без милоните и безбол “палка“