Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за личност која не сака да ги експонира своите  врски во јавноста, но во медиумите честопати беше поврзувана со овие мажи:

1. Владан Лукиќ

На почетокот на нејзината кариера, Цеца, наводно, била во врска со поранешниот фудбалер и претседател на Црвена звезда, Владан Лукиќ. Лукиќ беше првото познато момче на Цеца, но врската не траеше долго. Тој еднаш рече дека тие се запознале кога тој имал 18 години, а таа имала 15 години.

2. Дејан Марјановиќ Шабан

Со Шабан започнува нејзината склоност кон жестоки момци. Додека тие беа заедно, тие честопати беа гости на белградскиот клуб „Бојан Ступица“, а Марјановиќ во тоа време важеше за крал на Звездара. Тој беше застрелан во 1994 година на Булеварот на револуцијата.

3. Хајрудин Харо Самарџиќ

Додека живееше во Швајцарија, на 20-годишна возраст, таа започна страсна врска со Харо Самарџиќ, менаџер и фудбалер. Таа беше во врска со него три години, а нивната романса наиде на одобрување поради национализмот.

4. Жељко Ражнатовиќ Аркан

За време на престојот во Европа, додека прелистуваше германското издание на магазинот „Плејбој“, Цеца здогледа слика на Аркан. Потоа, според неа, „таа го видела најубавиот човек на светот“. За време на неговата романса со Цеца, Аркан сè уште беше во брак со Наталија Мартиновиќ, а таа беше неговиот втор брак.

Цеца и Аркан се верија во 1995 година, а нивната венчавката беше наречена „свадба на деценијата“ во медиумите. Цеца со него има две деца, Вељко и Анастасија. Сепак, во јануари 2000 година, Аркан беше убиен.

5. Владимир Вуксановиќ

Влада и Цеца никогаш официјално не потврдија дека биле во врска, но се шпекулира дека биле во романса во 2009 година. Таа постојано во медиумите велеа дека се само пријатели.6. Владимир Цветковиќ

Владимир, новосадски манекен беше првото момче за кое призна дека се забавуваа и со кого се појави во јавноста по убиството на Аркан. Сепак, оваа романса не траеше долго бидејќи Влада и Цеца се разделија по само шест месеци врска. Цеца никогаш официјално не потврди дека е во врска со Вуксановиќ.

6. Александар Јововиќ

Цеца и Александар се запознаа на сетот на видеото за песната „Добро сам прошла“, а потоа во медиумите се пишуваше дека таа е во врска со млад модел. Дали е тоа точно, само двајцата знаат.