x

Ова е фудбал кој сите го сакаме…

Синиша Михајловиќ и Џенаро Гатузо ја испратија најубавата фотографија од вчерашните мечеви во Серија А. Имено пред натреварот Болоња – Наполи, Џенаро дојде на клупата на Синиша, седна до него и си направија муабет кој траеше неколку моменти, сосема доволно за да се покаже дека и двајцата некогаш големи ривали како фудбалери, сега се големи господа. Наполи на својот твитер напиша буквално – Ова е фудбал кој сите го сакаме.

Инаку овој најпревар заврши без победник, 1:1.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата