Драган Глигориќ кој го носи прекарот Диамонд, е првата машка старлета во Србија и не срами тоа и да го каже.

Tој има само 20 години и е фризер кој обожува да се дотерува, носи високи потпетици,припиена гардероба, куси панталони… Меѓутоа иако многумина би го окарактеризирале како член на ЛГБТ популацијата, можеби нема да верувате, но Драган веќе има и сопруга и деца. На денот на неговата венчавка имал несекојдневна фризура, четка кој беше украсена со светки. Обожува да се фотографира и своите фотографии да ги објавува на социјалните мрежи, а како што вели, не се срами да каже дека неговата професија е старлетан, а не фризер.

Има силна желба да учествува во некое од реалните шоу програми за да може да се пробие во јавноста бидејќи искрено се надева дека ќе успеа да направи успешна кариера на машка старлета.