Хрватската репрезентација и донесе голема радост на Хрватска, но и на Балканот вчера откако ја совлада Русија и се пласираше во полуфиналето на СП.

Овие денови Хрватска живее за и со фудбалот, а вчеравечер немаше човек, дете, млад или стар што не го следеше мечот кој и донесе голема радост на државата.

Таквата радост не сакаа да ја пропуштат ниту гостите и младенците на една свадба која за „жал” била закажана токму за вчеравечер.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=LkAK3nF8rPg autoplay:0]
 

Slavimoooo na vjencanjuuuu u Mostaru ?

A post shared by majasuput (@majasuput) onJul 7, 2018 at 3:54pm PDT

Па така хрватската пејачка Маја Шупут која била дел од прославата на својот Инстаграм профил објави видео снимка од свадбената церемонија на која се славеше пласманот во полуфиналето на СП, погледнете.