x

Ова веќе не е фудбал – ВАР го поништи овој гол на Борнмут

Манчестер Сити игра против Борнмут и води со 2:0, но на мечот имаше еден интересен момент. Во 58 минута Џошуа Кинг постигна гол, а судијата Ли Мејсон му го поништи. По прегледување на снимката утврдено е дека тој бил во офсајд!?

Веројатно Кинг носи поголем број на копачки од дефанзивецот на Сити, па милиметрите пресудија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата