Времето денеска ќе биде променливо облачно, со врнежи од дожд претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 6 дo 12 степена.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен до засилен ветер од од јужен равец. Температурата ќе достигне до 10 степени.

извор: Makfax