Политичката партија „Обединети за Македонија“ најостро го осуди нападот врз претеникот и лидер на ЛДП, Горан Милевски.

„Со нападот врз господинот Милевски беше нападното Собранието и граѓаните кој го избрале да ги претставува во законодавниот дом. Ги повикуваме надлежните институции во најкус можен рок да го расчистат случајот и сторителот да ја добие заслужената казна“, се наведува во партиското соопштение.
 

извор: Makfax