Обединетите Арапски Емирати го ослободија воениот брод на Катар што го заплениле кога влегол во водите на ОАЕ на 30 април.

На бродот на Катар имаше четири припадници на армијата – двајца од Катар, Индиец и Палестинец, објави агенцијата „Ројтерс“.

извор: Makfax