x

Нeaпол гори: Навивачите се простуваат од Марадона (видео)

stadion-napoli

Напoли вечерва ќе ја дочека Риека во Лигата на Европа, но натпреварот е во втор план, зашто Неапол е во солзи после смртта на идолот на многумина и една од легендите на клубот Диего Армандо Марадона. Навивачите не можеа да влезат на стадионот поради рестриктивните мерки, па направија „фешта“ околу него. Испратија последен поздрав до големиот Диего.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата