x

Нухиу: Момците одиграа одлично, трчаа доста, не дозволија шанса на противникот!

nuhiu-drita

За разлика од Горан Симов, неговиот противник Ардијан Нухиу видно задоволен од победата на Дрита над Силекс во 2. квалификациско коло од Лигата на Европа.

„Ова беше тежок меч. Ги анализиравме доста. Добро одигравме, момците одиграа одлично, истрчаа доста, затвораа, не дозволија да им се направи шанса. Знам колку можат моите играчи. Сепак, за затворивме добро“, рече Нухиу по мечот со Силекс. 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата