x

Нојер со мајмногу ЛШ победи во серија

noej

Мануел Нојер стана играчот кој има забележано најмногу победи во серија во Лигата на Шампионите од нејзиното основање. Синоќа тој и неговиот баерн Минхен беа подобри од екипата на Ред Бул Салзбург со 3:1 на домашен терен, а тоа беше петанесеттата победа во серија на „Баварците“ во ова натпреварување со Мануел Нојер секако на голот.

Со ова, искусниот чувар на мрежата го мина својот соиграч Џохуа Кимих како и Кристијано Роналдо кои имаат рекорд од 14 последователни победи во Лигата на Шампионите.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата