Сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, на излез од Куманово, е нормализиран од 19,05 часот, информира АМСМ.

Патот беше блокиран во двата правци од 17 часот поради сообраќајна несреќа.

извор: Makfax