Сообраќајот на патот Демир Хисар – Кичево е нормализиран откако претходно беше во перкин поради сообраќајна незгода, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Прекинот стапи на сила вечерва од 20.40 часот.

Засега нема повеќе детали за сообраќајната несреќа и информации за повредени во неа.

извор: Makfax