Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тенискиот терен. Така, за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и тоа крај една танчерка која му држеше сабја над главата.

Најдобриот светски тенисер одлично се забавуваше, во пресрет на својот втор меч на турнирот што ќе го игра утре против Филип Колшрајбер од Германија.