x

Нов случај на коронавирус во НФЛ лигата

Уште еден позитивен случај на коронавирус во НФЛ лигата. По Брајан Ален, втор потврден случај е МВП-то на Суперболот 2016 година, Вон Милер кој е еден од најплатените дефанзивни играчи во целата лига.

Оваа информација ја потврди неговиот агент, откривајќи дека Милер е во неговиот дом и се чувствува добро.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата