Непознат маж со закана со пиштол синоќа извршил разбојништво над вработените во аптека на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, при што е одземен дневниот промет.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

извор: Makfax