x

Новиот норвешки првак на секој меч постигна најмалку два гола, ја надмина бројката од 100

bodo-glimt

Одличниот Бодо Глимт денеска ќе биде крунисан во нов првак на Норвешка. Тие денеска го играат 30-тиот натпревар во првенството, а до сега имаат само еден пораз и три ремија. Интересно е тоа што Бодо Глимт на секој натпревар постигнал барем по два гола. Со тоа стигна до бројката 102, иако д окрајот на мечот со Викинг има уште 20 минути.

Во секој случај, Бодо Глимт оваа сезона со целосна доминација успеа да дојде до титулата.

Бодо Глимт во Лигата на Европа испадна од Милан, иако и него му даде два гола на „Сан Сиро“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата